Niestrawność to jeden z najczęstszych problemów trawiennych. Jak go uniknąć? Co na niestrawność przyniesie szybką ulgę? Co stosować w razie zgagi, a co przy wzdęciach?
Niestrawność to jeden z najczęstszych problemów trawiennych. Jak go uniknąć? Co na niestrawność przyniesie szybką ulgę? Co stosować w razie zgagi, a co przy wzdęciach?
Dyspepsja, która potocznie nazywana jest niestrawnością to często pojawiający się zespół objawów związanych ze złym trawieniem. Najczęściej niestrawność pojawia się po obfitych, ciężkostrawnych posiłkach, ale może być powodowana również przez nadmierny stres. Objawy niestrawności jelit i żołądka występują również w przebiegu różnego rodzaju chorób układu pokarmowego, m.in. wrzodów żołądka, dwunastnicy, refluksu, zapalenia żołądka czy też nowotworów przewodu pokarmowego. Jak objawia się dyspepsja i jak sobie z nią radzić?
Kawa w ciąży to dyskusyjny temat w środowisku naukowym. Wiele kobiet na widok pozytywnego testu ciążowego redukuje ilość wypijanej kawy. Kofeina zawarta w kawie nie jest substancją obojętna dla mamy w każdym trymestrze ciąży i przyszłego dziecka. Dlatego wiele przyszłych mam zastanawia się czym zastąpić kawę albo jaka jest bezpieczna ilość kofeiny. Zatem czy w ciąży można pić kawę? A może lepiej przerzucić się na kawę zbożową lub bezkofeinową w okresie ciążowym?
Wysokie ciśnienie jest istotnym czynnikiem ryzyka mogącym prowadzić do zawału, udaru i innych chorób układu sercowo-naczyniowego. Istnieje szereg niefarmakologicznych sposobów jak zadbać o prawidłowe ciśnienie. Warto wymienić niskosodową dietę sprzyjającą ciśnieniu. To również regularna aktywność fizyczna i kilka naturalnych składników jak zioła i aminokwasy, które przy dłuższym stosowaniu mogą istotnie obniżyć ciśnienie. Jeśli zastanawiasz jak zbić ciśnienie za pomocą domowych i niefarmakologicznych metod - ten artykuł jest dla Ciebie.
Wysokie ciśnienie może być stanem patologicznym, szczególnie, jeśli występuje w spoczynku lub przy nieznacznej aktywności. Zwykle towarzyszy osobom po 50. lub 60. roku życia. Niestety coraz więcej osób po 30. i 40 r.ż. cierpi z powodu wysokiego ciśnienia, które może przejść w nadciśnienie. Dlatego warto wiedzieć co przyczynia się do wysokiego ciśnienia. Z artykułu dowiesz się również jakie są przyczyny nadciśnienia, a także jego objawy, sposób leczenia i powikłania.
Żelazo wykazuje szereg właściwości w organizmie - bierze udział w transporcie tlenu wraz z hemoglobiną do każdej komórki ciała. Dlatego o poziom żelaza należy odpowiednio dbać. Żelazo w diecie to obowiązkowy mikroelement, a jego niewłaściwa podaż może prowadzić do jego nadmiaru lub niedoboru. Jeśli zatem zastanawiasz się co obniża poziom hemoglobiny we krwi, a u siebie dostrzegasz objawy niedoboru żelaza - ten artykuł jest dla Ciebie.
Krem z filtrem do twarzy chroni skórę przed skutkami nadmiernej ekspozycji na promieniowanie UV. Wiąże się to nie tylko z oparzeniami, niechcianymi przebarwieniami, ale również wcześniejszym starzeniem się skóry. Z artykułu dowiesz się po co skórze ochrona UV, co to jest SPF oraz jak cieszyć się zdrową i opaloną skórą gwarantując jej odpowiednią fotoprotekcję stosując krem z filtrem UV.
Miesiączka, inaczej menstruacja lub po prostu okres to nieodłączny element kobiecej fizjologii. Każdy okres składa się ze specyficznych faz, w trakcie których występują różne objawy, zmienia się stężenie hormonów. Niekiedy jednak miesiączka może zmienić się, co może być wynikiem choroby lub zniknąć, co może, ale nie musi oznaczać ciąży.
Zwracanie pokarmu przez niemowlę to typowa trudność, z którą muszą poradzić sobie rodzice. Istnieje szereg prostych zasad, które pozwolą na karmienie wolne od typowych objawów niemowlęcego refluksu. W trudniejszym refluksie można pokusić się o specjalne mleko przeciwko ulewaniu. Warto jednak wiedzieć, kiedy fizjologiczny refluks zmienia się w patologiczną postać, która może wywrzeć realny wpływ na dalszy rozwój dziecka. Co to jest niemowlęcy refluks i jak sobie z nim poradzić?
Właściwa pielęgnacja okolic intymnych i narządów rodnych jest szalenie istotna dla przebiegu ciąży. Warto wiedzieć jak wybrać odpowiedni płyn do higieny intymnej, a także jakich zwyczajów higienicznych warto unikać w stosunku do miejsc intymnych w ciąży i po porodzie włącznie. Kompleksowa higiena intymna w ciąży chroni przyszłą mamę przed infekcją układu moczowo-płciowego i przed powikłaniami ciąży. Po porodzie właściwa pielęgnacja miejsc intymnych pozwoli cieszyć się kobiecie urokami macierzyństwa wolnym chociażby od kandydozy pochwy.