Informacje podstawowe Aspirin C, 400 mg + 240 mg tabletki musujące, 10 szt.
Aspirin C to lek przeznaczony do stosowania w walce z objawami przeziębienia i grypy, takimi jak: gorączka, ból głowy, a nawet ból gardła. Nadaje się równiez do stosowania w przypadku dolegliwości bólowych o lekkim i średnim nasileniu, np.: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśni. Adresowany do osób dorosłych i młodzieży powyżej 12. roku życia.
Skład Aspirin C, 400 mg + 240 mg tabletki musujące, 10 szt.
Substacją czynną jest kwas acetylosalicylowego (Acidum acetylsalicylicum) i kwas askorbowego (Acidum ascorbicum).
1 tabletka musująca zawiera 400 mg kwasu acetylosalicylowego i 240 mg kwas askorbowego.
Substancje pomocnicze: sodu cytrynian bezwodny, sodu wodorowęglan, kwas cytrynowy bezwodny, sodu węglan bezwodny.
Działanie Aspirin C, 400 mg + 240 mg tabletki musujące, 10 szt.
Kwas acetylosalicylowy jest substancją czynna leku Aspirin C. Charakteryzuje się on działaniem przeciwbólowym, przeciwzapalnym oraz przeciwgorączkowym. Lek Aspirin C zawiera również dodatek witaminy C, która jest korzystna w przebiegu chorób przeziębieniowych, podczas których występuje zwiększone zapotrzebowanie na witaminę C. Witamina C intensyfikuje aktywność białych krwinek oraz interferonu dodatkowo wzmacniając system odpornościowy organizmu. Lek występuje w postaci tabletki musującej, dzięki czemu szybciej się wchłania.
Wskazania Aspirin C, 400 mg + 240 mg tabletki musujące, 10 szt.
Aspirin C stosuje się w objawowym leczeniu dolegliwości bólowych o małym i (lub) umiarkowanym nasileniu oraz w objawowym leczeniu dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy
Dawkowanie Aspirin C, 400 mg + 240 mg tabletki musujące, 10 szt.
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.
Dorośli: od 1 do 2 tabletek musujących.
W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana nie częśniej niż co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 8 tabletek na dobę.
Młodzież w wieku powyżej 12 lat wyłącznie na zlecenie lekarza: 1 tabletkę.
W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana nie częściej niż co 4 do 8 godzin. Nie należy przyjmować więcej niż 3 tabletek na dobę.
Tabletki musujące należy rozpuścić w szklance wody i wypić musujący płyn. Przyjmować po posiłkach.
Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.
Przeciwwskazania Aspirin C, 400 mg + 240 mg tabletki musujące, 10 szt.
Kiedy nie stosować leku Aspirin C:
jeśli pacjent ma uczulenie na substancje czynne, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
jeśli u pacjenta występuje skaza krwotoczna,
jeśli u pacjenta występuje ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy,
jeśli u pacjenta występuje cieżka niewydolność serca,
jeśli pacjentka jest w ostatnim trymestrze ciąży,
u dzieci poniżej 12 roku życia.
Informacje dodatkowe Aspirin C, 400 mg + 240 mg tabletki musujące, 10 szt.
Przed rozpoczęciem stosowania Aspirin C należy omówić z lekarzem jeśli u pacjent stosuje jednocześnie leki przeciwzakrzepowe, występuje zaburzona czynność wątroby, jeśli u pacjenta występowała w przeszłości choroba wrzodowa.
Lek Aspirin C zawiera sód, należy wziąć pod uwagę u pacjentów ze zmniejszoną czynnością nerek i u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie.
Kwas acetylosalicylowy może powodować skurcz oskrzeli i wywoływać napady astmy i inne reakcje nadwrażliwości.
Pacjenci przed zabiegami chirurgicznymi powinni poinformować lekarza o przyjmowaniu leku Aspirin C.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25oC.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.