Informacje podstawowe Aspirin Musująca (Ultra Fast), 500 mg tabletki musujące, 12 szt.
Aspirin Musująca to produkt leczniczy do stosowania w bólu (migrena, bóle zębów i mięśni), gorączce. Zawiera kwas acetylosalicylowy, który wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe.
Skład Aspirin Musująca (Ultra Fast), 500 mg tabletki musujące, 12 szt.
Substancją czynną jest: kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum).
1 tabletka musująca zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego.
Substancje pomocnicze: sodu cytrynian, sodu wodorowęglan, kwas cytrynowy bezwodny, sodu węglan bezwodny.
Działanie Aspirin Musująca (Ultra Fast), 500 mg tabletki musujące, 12 szt.
Aspirin Musująca zawiera kwas acetylosalicylowy (ASA), który należy do grupy niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ). Jest to pochodna kwasu salicylowego. ASA wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Dodatkowo wpływa również na zmniejszenie agregacji płytek krwi.
Wskazania Aspirin Musująca (Ultra Fast), 500 mg tabletki musujące, 12 szt.
ból o lekkim i średnim nasileniu - bóle głowy różnego pochodzenia w tym migrena, a także bóle zębów, bóle mieśni,
ból i gorączka towarzyszące grypie i przeziębieniu.
Dawkowanie Aspirin Musująca (Ultra Fast), 500 mg tabletki musujące, 12 szt.
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Lek do stosowania doustnego w formie rozpuszczonej.
Nie stosować leku dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.
Aspirin stosować po posiłkach.
Dorośli: 1-2 tabletki musujące (500-1000 mg kwasu acetylosalicylowego). Dawkę można powtarzać co 4-8 godzin. Nie stosować więcej niż 8 tabletek musujących (4000 mg) na dobę.
Młodzież powyżej 12 lat: stosowanie leku wyłącznie na zlecenie lekarza (dawka jednorazowa - 1 tabletka musująca, co 4-8 godzin, nie więcej niż 1500 mg czyli 3 tabletki musujące w ciągu doby).
Sposób przygotowania: tabletki rozpuścić w szklance wody i wypić.
Przeciwwskazania Aspirin Musująca (Ultra Fast), 500 mg tabletki musujące, 12 szt.
Kiedy nie stosować leku Aspirin Musująca:
w przypadku uczulenia na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
jeśli u pacjenta występuje ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, skaza krwotoczna, ciężka niewydolność serca lub ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek,
w przypadku występujących w przeszłości napadów astmy oskrzelowej spowodowanej przez podanie salicylanów i ich pochodnych lub innych leków z uwzględnieniem innych NLPZ,
jeśli pacjent stosuje metotreksat w dawkach 15 mg na tydzień lub wyższych,
u kobiet w okresie III trymestry ciąży,
u dzieci poniżej 12 lat.
Informacje dodatkowe Aspirin Musująca (Ultra Fast), 500 mg tabletki musujące, 12 szt.
Stosowanie tego leku omówić z lekarzem jeśli występują: reakcje nadwrażliwości na leki przeciwzapalne i przeciwreumatyczne, zaburzenia czynności wątroby i nerek, zaburzenia krążenia, choroba wrzodowa (lub występowała).
Jeśli pacjent stosuje leki przeciwzakrzepowe powinien skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem Aspirin Musująca.
Kwas acetylosalicylowy może być przyczyną skurczu oskrzeli i napadu astmy. Osoby z astmą, przewlekłymi chorobami układu oddechowego, katarem siennym są szczególnie narażeniu na taką reakcję lub inne alergiczne pochodzące od strony ASA.
Przed zabiegami chirurgicznymi (w tym drobnymi jak ekstrakcja zęba) pacjent powinien poinformować o przyjmowaniu leku z kwasem acetylosalicylowym
Lek ten może zwiększać ryzyko napadu dny moczanowej u osób, u których występuje zmniejszone wydalanie kwasu moczowego.
U dzieci, w przebiegu niektórych chorób wirusowych (wirus grypy A i B, ospa wietrzna) istnieje ryzyko wystąpienia zespołu Reye'a.
Długotrwałe stosowanie leków zawierających ASA może być przyczyną bólu głowy, który nasila się podczas stosowania kolejnych dawek leku.
Lek ten zawiera sód - należy wziąć to pod uwagę u osób stosujących dietę niskosodową lub gdy występuje obniżona czynność nerek.
Przechowywać w temperaturze poniżej 25ºC.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.