Skład Claritine Allergy (Claritine SPE), 10 mg, tabl., 7 szt
Loratydyna- 10mg, laktoza jednowodna, skrobia kukurydziana, magnez stearynianu.
Działanie Claritine Allergy (Claritine SPE), 10 mg, tabl., 7 szt
Lek Claritine SPE zawiera loratadynę, która jest pochodną piperydyny. Jest długo działającym trójcyklicznym lekiem przeciwhistaminowym wybiórczo blokującym obwodowe receptory histaminowe H1. Hamuje działanie histaminy powodującej między innymi występowanie wysypki i świądu. Nie wywiera działania uspokajającego i nie powoduje senności, nie działa również przeciwcholinergicznie. Bardzo dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego. Początek działania obserwuje się po 1-3 godzinach. Lek Claritine SPE wskazany jest w leczeniu objawów związanych z alergicznym nieżytem nosa (kichanie, obrzęk błon śluzowych, wysięki), świądem i pieczeniem oczu.
Wskazania Claritine Allergy (Claritine SPE), 10 mg, tabl., 7 szt
Tabletki na alergie CLARITINE Allergy do stosowania w okresie nasilenia objawów alergii. Jest to lek bez recepty, którego stosowanie powoduje łagodzenie alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa oraz objawów, takich jak: kichanie, swędzenie i wodnista wydzielina z nosa. Ponadto łagodzi objawy alergii typu swędzenie i pieczenie oczu oraz przewlekła pokrzywka idiopatyczna (swędzenie, zaczerwienie skóry).
Dawkowanie Claritine Allergy (Claritine SPE), 10 mg, tabl., 7 szt
Dorośli i dzieci powyżej 6 lat: 1 tabletka (10 mg) raz na dobę, dzieci od 2 do 6 lat - 1/2 tabletki (5 mg) na dobę. Jak stosować CLARITINE Allergy? lek najlepiej jest przyjmować przed jedzeniem.
Przeciwwskazania Claritine Allergy (Claritine SPE), 10 mg, tabl., 7 szt
Nadwrażliwość lub idiosynkrazja na substancję czynną (loratadynę) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować produktu CLARITINE SPE w okresie ciąży. Nie stosować produktu CLARITINE SPE u dzieci w wieku poniżej 2 lat. Nie stosować równocześnie z ketokonazolem, mikonazolem, itrakonazolem, erytromycynąm, klarytromycyną. Może to spowodowć nieznaczne zwiększenie stężenia loratadyny we krwi. Możliwe do wystąpienia nadkomorowe zaburzenia rytmu serca, nudności, zwiększenie łaknienia, zapalenia błony śluzowej żołądka, nieprawidłowe czynności wątroby.