Informacje podstawowe Jan naturalna woda lecznicza z Krynicy-Zdroju, 1,5 l
Pochodzi ze Zdroju Jana usytuowanego u podnóża północnej części Góry Parkowej w Krynicy-Zdroju, na Polanie Janówka. To właśnie tutaj w połowie XX w., pracownik kąpielowy Jan Bojanowski odkrył kilkanaście wypływów wód leczniczych, z których trzy ujęte zostały w zdrój Jana, dzięki staraniom dr. Henryka Ebersa.
Skład Jan naturalna woda lecznicza z Krynicy-Zdroju, 1,5 l
kationy: Sodowy - 5994,00| Magnezowy - 234,90| Potasowy - 211,90 | Litowy - 27,94 | Wapniowy 27,35
aniony: Wodorowęglanowy - 16342,00 |Chlorkowy - 1001,00 | Siarczanowy - 54,78 | Bromkowy - 1,54 | Jodkowy - 1,16
Działanie Jan naturalna woda lecznicza z Krynicy-Zdroju, 1,5 l
Jan jest silnie hipoosmotyczną szczawą wodorowęglanowo-wapniową z zawartością chlorków, bardzo moczopędną, idealną w leczeniu kamicy nerkowej. Stosowana również w leczeniu innych schorzeń nerek i dróg moczowych oraz miażdżycy i cukrzycy (w połączeniu z wodą „Zuber”) wydatnie obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi. Rozpuszczone w wodzie składniki mineralne podane do picia biorą udział w gospodarce wodno-elektrolitowej. Woda Jan uwalnia od kamieni nerkowych i zapobiega ich powstawaniu.
Urolodzy ustalili, że podawanie wody Jan wyraźnie potęguje wydalanie z moczem soli wapnia, fosforanów i magnezu, podstawowych budulców kamieni nerkowych. Ma bardzo silne działanie moczopędne. Woda wypłukuje złogi, przeciwdziała zakażeniu dróg moczowych oraz nawrotowi kamicy. Woda Jan z Krynicy-Zdroju wpływa zarówno na obniżenie poziomu glukozy, jaki i podniesienie poziomu potasu i wapnia w surowicy krwi.
Wskazania Jan naturalna woda lecznicza z Krynicy-Zdroju, 1,5 l
W krenoterapii w celu leczenia:
chorób nerek i dróg moczowych,
cukrzycy,
otyłości,
nadczynności tarczycy,
osteoporozy
W inhalacjach/płukankach w celu leczenia:
przewlekłych nieżytów alergicznych górnych dróg oddechowych,
paradontozy,
zanikowego nieżytu śluzówek
Dawkowanie Jan naturalna woda lecznicza z Krynicy-Zdroju, 1,5 l
W leczeniu – ściśle według wskazań lekarza. Profilaktycznie, ok. 500 – 700 ml (w indywidualnych przypadkach więcej) 3 x dziennie, 30-45 minut przed posiłkiem. Należy pić powoli, małymi łykami, o temperaturze takiej jaką posiada na wypływie, gdyż jej ogrzanie może skutkować utratą wielu właściwości biochemicznych z powodu wytrącania się niektórych składników mineralnych.
Wodę Jan można stosować w połączeniu z wodą Zuber, w stosunku 1:1 (100 ml : 100 ml) w leczeniu nieżytów nadkwaśnych oraz w stosunku 1:3 ( 100 ml wody Zuber : 50 ml wody Jan) w schorzeniach pęcherzyka żółciowego, wątroby, trzustki i przemiany materii. Celem zmniejszenia zawartości dwutlenku węgla w wodzie, mieszankę wód Zuber i Jan pijemy lekko podgrzaną w łaźni wodnej (ok. 40°C). W ten sposób unikniemy podrażnienia śluzówki i wzmożenia działania żółciopędnego i żółciotwórczego.
Osad w wodzie jest zjawiskiem naturalnym.
Przeciwwskazania Jan naturalna woda lecznicza z Krynicy-Zdroju, 1,5 l
Na godzinę przed piciem nie należy spożywać surowych owoców i jarzyn.
Informacje dodatkowe Jan naturalna woda lecznicza z Krynicy-Zdroju, 1,5 l