Informacje podstawowe Lakta Mila LRM-4, laktator ręczny, 1 szt
Nowy oryginalny polski produkt Laktator ręczny Lakta Mila LRM-4, posiada silikonowy masażer stymulujący piersi do wytwarzania pokarmu. Wyprofilowana rączka z wypustkami antypoślizgowymi ułatwia obsługę. Zestaw zawiera adapter-przejściówkę do butelki szerokootworowej.
Produkt wyróżniony laurem „Złoty Brzuszek 2015”.
Skład Lakta Mila LRM-4, laktator ręczny, 1 szt
Wszystkie materiały i surowce użyte do produkcji laktatora LAKTA LR-8 są specjalnymi tworzywami przeznaczonymi do kontaktu z żywnością i nie zawierają Bisfenolu A (BPA 0%).
Zawartość opakowaniaLaktator
Adapter do butelki szerokootworowej
Podstawka
Nakładka silikonowa na lejek
Butelka 140 ml
Akcesoria do butelki: silikonowy smoczek rozmiar M (średni przepływ), nakrętka, dysk uszczelniający, przykrywka
Działanie Lakta Mila LRM-4, laktator ręczny, 1 szt
Laktator Lakta Mila:
Jest cichy w działaniu, co umożliwia ściąganie pokarmu w każdym miejscu.
Ręczna pompka ułatwia kontrolowanie siły i szybkości odciągania pokarmu w zależności od potrzeb każdej Mamy.
Produkt został przebadany w akredytowanym laboratorium.
Jest bezpieczny dla mamy i dziecka.
Wszystkie surowce użyte do produkcji są surowcami przeznaczonymi do kontaktu z żywnością i nie zawierają Bisfenolu A (BPA free).
Laktator spełnia wymagania norm zharmonizowanych Unii Europejskiej.
Dokręcana butelka, do której spływa odciągany pokarm, umożliwia jego przechowywanie w lodówce (do 24 godzin) lub w zamrażarce (w temp. – 18˚C do 6 miesięcy) oraz podawanie go dziecku bez konieczności przelewania do innych pojemników. W razie potrzeby można wymienić buteleczkę na inną butelkę standardową, np. o większej pojemności. Nawet jeśli laktator nie będzie już potrzebny, w dalszym ciągu Mama będzie mogła wykorzystywać buteleczkę i smoczek.
Wskazania Lakta Mila LRM-4, laktator ręczny, 1 szt
Laktator ręczny Lakta LR-8 przeznaczony jest do używania w okresie połogu i karmienia u pacjentek, u których istnieje niebezpieczeństwo zalegania pokarmu, co może być jedną z przyczyn zapalenia gruczołu sutkowego. Ściąganie zalegającego pokarmu sprzyja prawidłowej laktacji.
Jest także wskazane w okresach choroby matki (np. przeziębienie), gdy konieczne jest odstawienie dziecka od piersi i podawanie ściągniętego mleka z butelki. Użycie laktatora Lakta LR-8 wskazane jest również w przypadku, gdy dziecko ma kłopoty z ujęciem brodawki z powodu zbyt pełnego gruczołu sutkowego. Należy w takiej sytuacji, przed właściwym karmieniem, odciągnąć nieco pokarmu.
Dawkowanie Lakta Mila LRM-4, laktator ręczny, 1 szt
Przed rozpoczęciem montażu laktatora dokładnie umyj ręce. Wygotowany laktator należy zmontować według poniższych wskazówek unikając dotykania wewnętrznych powierzchni.
Umieść silikonową uszczelkę dowolną stroną w korpusie laktatora. Dokręć laktator do butelki.
Laktator połącz z gruszką gumową za pomocą silikonowego wężyka.
Umieść brodawkę głęboko w osłonie piersi laktatora w taki sposób aby była umieszczona w jego centrum i szczelnie przylegała. Zwróć uwagę by powietrze nie wydostawało się na zewnątrz, gdyż wówczas odciąganie pokarmu nie będzie efektywne. Jeżli tak się stanie wyjmij pierś i ponownie umieść ją w osłonie laktatora.
Jedną ręką przytrzymuj korpus laktatora przy piersi, a drugą ręką delikatnie, małymi ruchami naciskaj gumową pompkę aż do wytworzenia siły ssania. Gdy mleko zacznie wypływać, przestań uciskać pompkę i odczekaj aż spłynie do butelki. Możesz regulować siłę ssania laktatora poprzez głębokość i szybkość naciskania pompki. Pokarm będzie szybciej wypływać z piersi jeżeli w trakcie odciągania delikatnie pochylisz się do przodu.
Jeżli w trakcie odciągania pokarmu siła ssjąca jest zbyt mocna należy nacisnąć przycisk odpowietrzający.
Powtarzaj powyższe czynności w sposób cykliczny do momentu gdy mleko przestanie wypływać. Cykl efektywnego odciągania pokarmu trwa ok. 20 - 30 min.
Informacje dodatkowe Lakta Mila LRM-4, laktator ręczny, 1 szt
Po każdorazowym użyciu rozmontować laktator: korpus, uszczelkę silikonową (należy uważać by jej nie zgubić!), gumową pompkę, silikonowy wężyk oraz butelkę z jej
akcesoriami, a następnie dokładnie umyć ciepłą wodą i kilkakrotnie wypłukać.
Do mycia laktatora nie wolno stosować detergentów (np. płynu do mycia naczyń) i nie należy go myć w zmywarce do naczyń. Przed bezpośrednim użyciem należy wszystkie
elementy laktatora wygotować przez 5 minut (UWAGA! Nie gotować gumowej pompki!). Wygotowane elementy pozostawić do wyschnięcia. Przechowywać w miejscu suchym,w temperaturze pokojowej, najlepiej w zamykanym czystym pojemniku.
Przed każdym użyciem sprawdzać smoczek, rozciągać go we wszystkich kierunkach. Wyrzucić przy pierwszych oznakach uszkodzenia lub osłabienia. Nie zostawiać smoczka do karmienia w miejscu nasłonecznionym lub gorącym oraz w środkach dezynfekujących („roztwór sterylizacyjny”) na czas dłuższy od zalecanego, ponieważ może to spowodować osłabienie smoczka. Przed rozpoczęciem ściągania pokarmu należy dokładnie umyć ręce i piersi bieżącą wodą z mydłem.