Jakie mleko na ulewanie u niemowląt stosować?
Przy nadmiernym ulewaniu pokarmu u dziecka zawsze wskazana jest konsultacja z pediatrą. Istotne jest znalezienie źródła problemu i dobranie odpowiedniego sposobu leczenia. U większości dzieci zmagających się z tą dolegliwością pomocne jest mleko na ulewanie. Dzięki odpowiednim składnikom produkt ten zagęszcza mleko, a to z kolei powoduje jego dłuższe pozostanie w żołądku. Mleko na ulewanie i zaparcia to żywność specjalnego przeznaczenia medycznego, której częstość stosowania powinna być indywidualnie dobrana przez lekarza.
Mleko dla dzieci ulewających zapobiega powracaniu pokarmu do przełyku. Dzięki temu, ogranicza ono ryzyko ulewania. U dzieci doświadczających częstego i nadmiernego ulewania pokarmu problemem może być również stan odżywienia organizmu. Jeśli maluch często oddaje przyjęte jedzenie, może rozwinąć się niedożywienie.
Mleko dla ulewających dzieci – dlaczego warto je stosować?
Mleko modyfikowane od urodzenia, mleko następne – ulewanie może pojawić się już w krótkim czasie po urodzeniu. Zazwyczaj mija w okolicy 4-6 miesiąca życia. Mleko na ulewania jest więc najczęściej potrzebne maluchom w pierwszym półroczu życia. Dostępne są produkty, które jednocześnie zapobiegają ulewaniu i zawierają wszystkie składniki odżywcze niezbędne dziecku. Dzięki temu, maluch może otrzymywać 1 rodzaj pokarmu, który nie tylko dostarcza mu wszystkich niezbędnych witamin, minerałów i innych cennych związków, ale również ogranicza problem ulewania.
Mleko na ulewanie i kolki, które jest kompletne pod względem odżywczym, może stanowić jedyne źródło pożywienia w pierwszym półroczu życia. Po ukończeniu 6 miesiąca, jeśli zachodzi potrzeba, mleko na ulewania nadal może być głównym elementem diety, ale już nie jedynym. Konieczne jest wówczas rozszerzanie diety o inne produkty spożywcze.