Co stosować po ukąszeniu owadów?
Leki na ukąszenia lub użądlenia owadów najczęściej stosuje się w przypadku użądlenia przez pszczoły, osy, trzmiele lub ukąszenia przez komary, meszki i kleszcze. Pierwszym co należy zrobić w przypadku użądlenia, jest usunięcie żądła w przypadku pszczół. Zauważenie kleszcza na skórze jest znacznie trudniejsze – nie odczuwamy momentu jego wczepienia się w skórę i najczęściej wykrywamy go przez przypadek, np. podczas kąpieli. Aby uniknąć zakażenia, należy wówczas jak najszybciej usunąć kleszcza.
Zestaw do bezpiecznego usuwania kleszczy jest bezpieczny i umożliwia szybkie pozbycie się kleszcza w warunkach domowych. Zamraża i ułatwia usunięcie kleszcza, który może być przyczepiony zarówno do skóry człowieka, jak i skóry zwierzęcia. Zestaw do usuwania kleszczy może być stosowany zarówno przez dorosłych, jak również jako preparat do pozbycia się kleszczy u dzieci powyżej 3-ego roku życia. Zapobiega on rozerwaniu kleszcza i zostawieniu jego części w skórze, co może się zdarzyć przy próbie wyjęcia kleszcza innymi, domowymi sposobami. Zestaw do usuwania kleszczy jest łatwy w aplikacji.
Preparaty po ukąszeniu owadów – co na ugryzienia jest skuteczne?
Preparaty po ugryzieniu owadów łagodzą objawy związane z miejscowym odczynem po ukąszeniu lub użądleniu. Ulgę mogą przynieść też zimne okłady – zmniejszą ból i obrzęk skóry. Jednym z silniejszych leków na ukąszenia i ugryzienia owadów jest hydrokortyzon. Steryd do stosowania miejscowego działa przeciwzapalnie i zmniejsza swędzenie skóry. Można też sięgnąć po przeciwświądowy żel na ugryzienia, który łagodzi świąd, podrażnienie, zaczerwienienie i obrzęk. Przeciwhistaminowe żele po ukąszeniach owadów skutecznie łagodzą nieprzyjemne objawy związane z ugryzieniem.
Jako preparaty po ukąszeniach owadów można również stosować łagodzące żele na skórę. Zmniejszą obrzęk, złagodzą uporczywe swędzenie i zapobiegną drapaniu miejsca użądlenia. Preparaty na ugryzienia owadów o działaniu łagodzącym można stosować kilka razy dziennie, w zależności od potrzeb.