Podkłady higieniczne na łóżko i nie tylko
W celu zabezpieczenia pościeli i łóżka osoby chorej i nieuruchomionej warto sięgnąć po podkłady higieniczne. W ofercie apteki znajdują się podkłady higieniczne na łóżko jednorazowe oraz wielorazowe w różnych rozmiarach. Dzięki specjalnym mikrokanalikom znajdujących się w włókninie podkładu, mocz odprowadzany jest do warstw chłonnych i zatrzymywany wewnątrz podkładu. Są delikatne i miękkie w dotyku. Doskonale sprawdzają się jako dodatkowe zabezpieczenie pościeli podczas zmiany pieluchomajtek u dorosłych czy pampersów u dzieci. Pomocne w codziennej pielęgnacji osoby leżącej są również chusteczki nawilżone dla dorosłych. To idealny materiał higieniczny powalający utrzymać higienę i czystość podczas zmiany pampersa. Usunięcie ze skóry resztek moczu oraz kału zabezpiecza ją przed kolonizacją bakterii i powstawania bolesnych odleżyn.
Kosmetyki dla seniora - kremy na odparzenia, kosmetyki do mycia bez użycia wody, pianki, czepki do mycia włosów
Pielęgnacja skóry osoby leżącej jest bardzo ważna. Odparzenia powstają gdy skóra jest przesuszona, niedotleniona i przegrzana. Staje się czerwona, podrażniona później powstają małe sączące się pęcherzyki wypełnione płynem surowiczym. Są idealna pożywką dla bakterii. Powstaje trudno gojąca się rana. Żeby skutecznie zapobiegać odparzeniom skórę trzeba pielęgnować, nawilżać oraz masować. Apteka oferuje produkty do pielęgnacji ciała:
- Kremy i balsamy do ciała: ochronne i nawilżające, przeciw odparzeniom i odleżynom
- Żele i płyny do mycia z użyciem wody - ochronne, nawilżające, antybakteryjne
- Szampony - delikatne do codziennej pielęgnacji
- Kosmetyki bez użycia wody: pianki do mycia, kremy myjące, szampony i czepki do mycia włosów, chusteczki pielęgnacyjne, chusteczki do higieny intymnej
Sprawdzają się w domu i szpitalu. Poręczne w niewielkich pojemnościach, wygodne w użyciu. Hypoalergiczne o delikatnym zapachu lub bezzapachowe. Pielęgnują, chronią, regenerują i skutecznie oczyszczają skórę. Sprawdzają się zwłaszcza u osób używających pieluchomajtek i majtek chłonnych. W pachwinach mogą powstawać odparzenia. Na wskutek niedotlenienia tkanek u osób unieruchomionych, leżących i poruszających się na wózku inwalidzkim mogą powstawać odleżyny. Powstają one najczęściej w okolicy kości krzyżowej, ogonowej, na pośladkach, biodrach, ramionach i na piętach. Leczenie jest długie i wymaga konsultacji z lekarzem. Dlatego tak ważna jest profilaktyka!