Informacje podstawowe Tabletki przeciw niestrawności, 20 szt. Labofarm
Tabletki przeciw niestrawności to lek roślinny stosowny w dolegliwościach trawiennych, takich jak: uczucie pełności w żołądku, wzdęcia, zbyt małe wydzielanie żółci i soku żołądkowego. Przeznaczony dla dorosłych i młodzieży powyżej 12 roku życia.
Skład Tabletki przeciw niestrawności, 20 szt. Labofarm
Substancjami czynnymi są: korzeń mniszka, owoc kminku, liść mięty pieprzowej, kora kruszyny, wyciąg suchy z ostropestu.
Każda tabletka zawiera: Taraxaci radix (korzeń mniszka) - 100 mg; Carvi fructus (owoc kminku) - 50 mg; Menthae piperitae folium (liść mięty pieprzowej) - 60 mg; Frangulae cortex (kora kruszyny) - 60 mg; Silybi mariani extractum siccum raffinatum et normatum (24-27:1) (rafinowany i standaryzowany wyciąg suchy z ostropestu) o zawartości 58%±10% sylimaryny w przeliczeniu na sylibininę (ekstrahent: aceton 95%) - 7 mg.
Jedna tabletka zawiera 3,61-3,99 mg związków antranoidowych w przeliczeniu na glukofrangulinę A.
Składniki pomocnicze: skrobia ziemniaczana, krzemionka koloidalna bezwodna.
Działanie Tabletki przeciw niestrawności, 20 szt. Labofarm
Produkt pobudza wydzielanie soków trawiennych oraz żółci. Wykazuje łagodne działanie rozkurczające, wiatropędne.
Wskazania Tabletki przeciw niestrawności, 20 szt. Labofarm
Tradycyjnie w dolegliwościach związanych z zaburzeniami procesu trawienia, takimi jak: uczucie pełności w żołądku, wzdęcia, zbyt małe wydzielanie żółci i soku żołądkowego.
Dawkowanie Tabletki przeciw niestrawności, 20 szt. Labofarm
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dorośli i młodzież powyżej 12 roku życia: jednorazowo: 2 tabletki do 3 razy dziennie.
Tabletki przyjmować po posiłku, popijając wodą. Preparatu nie należy stosować dłużej niż 14 dni bez porozumienia z lekarzem.
Przeciwwskazania Tabletki przeciw niestrawności, 20 szt. Labofarm
Leku nie należy stosować w przypadku nadwrażliwości na którykolwiek składnik leku oraz w przypadku niedrożności jelit lub dróg żółciowych, bólów brzucha o nieustalonej etiologii, ostrych schorzeń zapalnych jelit, zapalenia wyrostka robaczkowego, zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej.
Informacje dodatkowe Tabletki przeciw niestrawności, 20 szt. Labofarm
Działania niepożądane
Jak każdy lek, lek ten może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. W przypadku wystąpienia objawów niepożądanych, należy poinformować o nich lekarza.
Ostrzeżenia i środki ostrożności
Produkt nie jest przeznaczony do długotrwałego stosowania.
Przechowywać w zamkniętym opakowaniu, w temperaturze nie wyższej niż 25ºC, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
Nie zaleca się stosowania w ciąży i w okresie karmienia piersią.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Nie stosować u dzieci do 12 roku życia.
Podmiot odpowiedzialny
Laboratorium Farmaceutyczne Labofarm Sp. z o.o. Sp. k.
Lubichowska 176 b
83-200 Starogard Gdański
Producent
LABOFARM
Lubichowska 176
Starogard Gdański