Jakie kosmetyki dla mamy do szpitala?
Komponując wyprawkę do szpitala dla siebie i malucha kobieta zastanawia się jakie kosmetyki powinna ze sobą zabrać. Oto mała podpowiedź! Najważniejszy będzie delikatny, łagodny płyn do higieny intymnej, który zadziała kojąco na podrażnione po porodzie krocze. Dodatkowo warto mieć przy sobie delikatne kosmetyki dla mamy takie jak płyn do mycia ciała i włosów oraz bezzapachowy dezodorant. Substancje zapachowe mogą działać drażniąco na noworodka. Maluch potrzebuje czuć ciepło i zapach mamy, dlatego nie warto go maskować wykorzystując do tego celu kosmetyki. Przydać się może również maść na brodawki sutkowe. Są one mocno poranione w pierwszych dniach, kiedy to zarówno mama jak i noworodek uczą się karmienia.
Kosmetyki dla maluszka do szpitala i na pierwsze dni w domu
Jeśli maluch po porodzie nie będzie kąpany w szpitalu, to nie trzeba zabierać płynu do kąpieli dla dziecka. Dlatego w zasadzie kosmetyki dla dziecka, które należy ze sobą spakować, można ograniczyć jedynie do delikatnych chusteczek nawilżonych oraz kremu na odparzenia dla niemowląt. Po powrocie ze szpitala warto zaopatrzyć się w dobrej jakości emolient do kąpieli, który przeznaczony jest do stosowania od pierwszych dni życia. Przyda się również delikatny krem do twarzy dla dziecka i nawilżający balsam do ciała. Kiedy pojawią się ciemieniucha przydatna okaże się oliwka lub inny preparat przeznaczony do zwalczania łuski na głowie u maluchów.
Jakie kosmetyki dla dziecka z atopowym zapaleniem skóry?
Skóra atopowa wymaga szczególnej pielęgnacji. Wskazane zarówno do codziennego stosowania, jak i w stanach zaostrzenia choroby są emolienty. Te specjalistyczne preparaty z pozwalają chronić skórę przed nadmierną utratą wody jednocześnie chroniąc ją przed czynnikami zewnętrznymi. Warto zatem sięgnąć po emolienty do kąpieli dla dziecka oraz po balsamy do skóry atopowej. Oczywiście jeśli to tylko możliwe należy unikać czynników pogłębiających objawy AZS. Mowa tutaj między innymi o alergenach, zbyt częstych i zbyt ciepłych kąpielach oraz intensywnym tarciu skóry, np. podczas wycierania się ręcznikiem.