Oliwka dla dzieci – jeden produkt szerokie zastosowanie
Oliwka dla niemowląt jest bardzo popularnym kosmetykiem, który sprawdzi się w codziennej pielęgnacji. Można ją wykorzystać jako środek na ciemieniuchę. Nakładając oliwkę na główkę dziecka po kąpieli i zostawiając na noc rano będzie nam znacznie łatwiej wyczesać żółte łuski. Oliwki dla dzieci to preparaty wielozadaniowe, które w tym kontekście mają znacznie większą przewagę nad innymi kosmetykami do pielęgnacji dzieci. Przede wszystkim służą na natłuszczenia suchej skóry, ale również do jej oczyszczania z resztek kremu bądź pudru. Oliwka może zastąpić również olejek dla dzieci do masażu i kąpieli, ponieważ dobrze zmiękcza wodę. Ta sama oliwka dla noworodka, może być śmiało użytkowana przez starsze dzieci oraz mamę tak samo w ciąży jak i po porodzie. Dzięki właściwościom natłuszczającym zapobiega powstawaniu rozstępów, a także poprawia wygląd i elastyczność skóry.
Oliwka dla dzieci powinna spełniać jednak kilka ważnych aspektów:
- w jej składzie powinny znaleźć się wyłącznie naturalne składniki (oleje oraz antyoksydanty),
- powinna mieć delikatny zapach lub być jego pozbawiona,
- ważne jest wygodne opakowanie, umożliwiające łatwą aplikację oliwki na skórę,
- najlepiej gdy produkt ma pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka lub Instytutu Matki i Dziecka, co świadczy o jego wysokiej jakości i bezpieczeństwie.
Puder dla dzieci
Zasypki dla dzieci to również od lat bardzo popularne produkty dla maluchów noszących pieluszki. Rodzice wśród tak szerokiego wyboru preparatów stawiają na tradycyjne rozwiązania, wybierając środki bazujące na prostymi i naturalnym składzie.
Skóra niemowlęcia jest bardzo wrażliwa i skłonna do podrażnień, otarć, a nawet powstawania bolesnych odparzeń. Tego typu zmiany tworzą się często w fałdach skórnych, gdzie występuje duża wilgotność. Aby zapobiegać powstawaniu tego typu zmian należy przy każdym przebieraniu pieluszki aplikować maluchowi na skórę puder dla niemowląt. Taka zasypka do ciała dla dziecka nie tylko osusza newralgiczne miejsca i zmniejsza tarcie, ale często wzbogacona o alantoinę i d-pantenol niweluje stan zapalny i regeneruje skórę.
Oczywiście profilaktyka to jedno, ale tego typu zasypka może być też stosowana jako „proszek na rany”, kiedy już obserwujemy u malucha zaczerwienienie na skórze bądź pęknięcie. Gdy natomiast skóra niemowlęcia jest zbytnio wysuszona zawsze dodatkowo można sięgnąć po maść bądź krem na odparzenia, które bazują na naturalnych składnikach, np. oleju lnianym. Niestety, kiedy odparzenia są bardzo rozległe, co zdarza się np. po biegunkach u dzieci wtedy konieczne są konsultacja z lekarzem i specjalistyczne leczenie. Odparzenia są bowiem bardzo bolesne dla malucha, a dodatkowo należy uważać aby zmiany skórne nie uległy dodatkowemu nadkażeniu bakteryjnemu.