Wata opatrunkowa
Wata ma szerokie zastosowanie w poradniach i gabinetach urazowo – ortopedycznych. Dlatego znana jest tam jako wata medyczna. Używana jest jako materiał pod gips lub szynę, ponieważ dzięki delikatnej i miękkiej strukturze zabezpiecza skórę przed uciskiem i powstaniem odleżyn. Ponadto pochłania wilgoć, która gromadzi się między ciałem a gipsem. Niekiedy stosowana jest również do osłonięcia unerwionych części ciała czy odsłoniętych kości oraz skóry przy zastosowaniu opatrunku uciskowego. Jeśli nie po klasyczną watę bawełniano – wiskozową to często sięga się po watę celulozową (ligninę), która powszechnie znana jest jako wata opatrunkowa w rolce.
Wata podobnie jak patyczki kosmetyczne ma szerokie zastosowanie w życiu codziennym. Za jej pomocą panie mogą skutecznie zmyć makijaż oraz lakier do paznokci. Podobnie jak nanieść na twarz tonik czy maseczkę. Wata opatrunkowa sprawdzi się również do przemywania delikatnej skóry noworodka oraz niemowlęcia.
Pielęgnacja niemowlaka wymaga również wielu innych akcesoriów. Wszystko co potrzebne znaleźć można w kategorii – Mama i dziecko - Codzienna pielęgnacja.
Patyczki higieniczne do uszu dla dzieci i dorosłych
Patyczki higieniczne do uszu dla dorosłych są inne niż patyczki dla dzieci. Te dla maluchów posiadają ogranicznik, który zabezpiecza przed ich zbyt głębokim wsunięciem do środka. Co niesie za sobą poważne konsekwencje zdrowotne, w tym przebicie błony bębenkowe. Patyczki dla niemowląt nie służą tylko do oczyszczania uszu. Od pierwszych dni życia sprawdzą się do pielęgnacji również noska i pępka.
Patyczki do uszu dedykowane dzieciom są bezpieczne dla malucha. Nie mniej jednak tylko wtedy gdy to rodzic oczyszcza uszy dziecka lub przynajmniej jest w pobliżu. Mimo wszystko maluch mógłby zrobić sobie krzywdę samodzielnie wykonując zabieg oczyszczania.
Patyczki do uszu wykonane są z różnych materiałów. Dostępne są również takie biodegradowalne posiadające patyczek wykonany z papieru. Patyczki higieniczne z plastikowym patyczkiem stanowią dodatkowe zanieczyszczenie środowiska. Dlatego najlepiej sięgać po takie całkowicie biodegradowalne. W ich wypadku również opakowanie zewnętrzne nie jest plastikowe, a najczęściej wykonane z kartonu.