Żel na zapalenie w jamie ustnej
Żele na dziąsła są pomocne przy różnego rodzaju stanach zapalnych w jamie ustnej. Można je stosować przy chorobach dziąseł, nadżerkach, owrzodzeniach i urazach powodowanych przez protezy lub aparaty ortodontyczne.
Żel do stosowania w jamie ustnej należy delikatnie wcierać w zmienione chorobowo miejsce. Przez okres minimum 30 minut po użyciu takiego preparatu na dziąsła, zaleca się powstrzymanie od jedzenia i picia. Żel na stany zapalne dziąseł działa szybko i przynosi właściwie natychmiastową ulgę. Przyspiesza gojenie się niewielkich ran i działa odkażająco. Dostępne są również preparaty do dziąseł o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym.
Stosując preparaty na stany zapalne w jamie ustnej, należy jednocześnie pamiętać o właściwej higienie tych miejsc. Należy zwrócić uwagę na odpowiednie szczotkowanie zębów i dziąseł, a także dodatkowej pielęgnacji jamy ustnej. Oferujemy zarówno żele stomatologiczne na dziąsła dla dzieci, jak i preparaty do jamy ustnej dla dorosłych.
Płyny do płukania ust na stany zapalne
Przeciwzapalny płyn do płukania jamy ustnej działa przeciwbakteryjnie i ściągająco. Może być stosowany przy leczeniu stanów zapalnych. Sprawdza się dobrze u osób, które mają skłonność do krwawień z dziąseł, urazów wywoływanych protezą lub innych problemów z dziąsłami i przyzębiem.
Dostępne są również ziołowe płyny do płukania jamy ustnej. Preparaty na stany zapalne dziąseł należy stosować systematycznie przez okres przynajmniej kilku dni. W przypadku silnie odkażających płynów do płukania ust, zaleca się ich stosowanie nie dłużej niż przez okres 2 tygodni.
Pasta do codziennej pielęgnacji jamy ustnej
Aby zapobiec rozwojowi stanów zapalnych w jamie ustnej, można sięgnąć po pastę do zębów lub żel stomatologiczny, który chroni przed rozwojem zapalenie. Zmniejsza odkładanie się płytki nazębnej i działa przeciwbakteryjnie. Przykładem jest koncentrat pasty do zębów Ajona. Pasta chroniąca przed chorobami dziąseł zapobiega też pojawieniu się nieprzyjemnego zapachu z ust i próchnicy. Zmniejsza ryzyko krwawień z dziąseł i rozwoju paradontozy.