Leki na bóle menstruacyjne
Leki na bóle w podbrzuszu związane z miesiączką najczęściej potrzebne są na początku okresu. W kolejnych dniach, dolegliwości bólowe są już znacznie słabsze i najczęściej nie wymagają stosowania preparatów przeciwbólowych. Bolesne miesiączkowanie może towarzyszyć dziewczętom już od pierwszej miesiączki. Zdarza się jednak też tak, że okres zaczyna być bolesny dopiero po kilku latach. Leki na bolesne miesiączkowanie często przestają być potrzebne po przebytym porodzie siłami natury. W przypadku palenia papierosów, dolegliwości związane z miesiączką są zwykle bardziej nasilone.
Preparaty na bóle miesiączkowe należy dopierać indywidualnie, w zależności zarówno od nasilenia objawów, jak i ogólnego stanu zdrowia kobiety i chorób towarzyszących. Leki przeciwbólowe bez recepty pomagają pozbyć się uciążliwych dolegliwości u większości miesiączkujących kobiet.
Preparaty na bolesne miesiączkowanie bez recepty
Leki na bóle menstruacyjne bez recepty działają przeciwzapalnie, przeciwbólowo, a także rozkurczowo. Dostępne są też połączenia substancji rozkurczowych i przeciwbólowych w preparatach na bolesne miesiączkowanie. Apteka internetowa oferuje m.in. leki na bazie ibuprofenu, paracetamolu, naproksenu i drotaweryny. Aspiryna jest mniej zalecana w tego typu dolegliwościach. Jest to związane z jej znaczącym wpływem na zaburzenia procesu krzepnięcia krwi. W konsekwencji, preparaty z aspiryną na bolesne miesiączki mogą nasilać krwawienie i wydłużyć jego okres.
Leki przeciwskurczowe na menstruację rozluźniają mięśnie gładkie i przynoszą ulgę w bólach i skurczach brzucha. Łagodzą też dolegliwości bólowe zlokalizowane w okolicy lędźwiowo – krzyżowej kręgosłupa, które również mogą pojawić się podczas menstruacji. Preparaty przeciwbólowe na skurczowe bóle brzucha skutecznie znoszą napięcie mięśni i zmniejszają odczuwany ból. Nieprzyjemne odczucia związane z miesiączką mogą pojawić się już na wiele godzin przed wystąpieniem krwawienia. Można już wtedy zastosować odpowiedni lek na bolesne miesiączkowanie. Im szybciej przyjmiemy tabletkę na bolesną menstruację, tym łatwiej będzie pozbyć się bólu. Dolegliwości związane z menstruacją, które są bardzo nasilone i utrudniają normalne funkcjonowanie mimo stosowania leków przeciwbólowych bez recepty, zawsze wymagają wizyty u lekarza.