Nowy Rok już się rozpoczął, a wraz z nim lista postanowień noworocznych. Jak w nich wytrwać i osiągnąć zamierzone cele? Co warto zrobić, aby uniknąć rozczarowania i nie rezygnować ze zmiany na lepsze już początkiem lutego?
Nowy Rok już się rozpoczął, a wraz z nim lista postanowień noworocznych. Jak w nich wytrwać i osiągnąć zamierzone cele? Co warto zrobić, aby uniknąć rozczarowania i nie rezygnować ze zmiany na lepsze już początkiem lutego?
Porfiria, zwana potocznie wampiryzmem, to rzadka choroba metaboliczna związana z zaburzeniami produkcji składnika hemoglobiny- hemu. Pacjenci w ostrej fazie choroby cierpią na nadwrażliwość na światło, ich oczy stają się przekrwione, a zęby i paznokcie zmieniają strukturę. To właśnie przez te symptomy osoby z porfirią uznawane były w dawnych czasach za wampiry. Jak wygląda życie z chorobą i leczenie wampiryzmu?
Wirus HPV odpowiada za rozwój brodawek w obrębie różnych części ciała. Poznanych jest ponad 200 typów tego patogenu. Czy wirus HPV jest groźny? Jak objawia się zarażenie wirusem brodawczaka ludzkiego? Poznaj sposoby leczenia i zapobiegania infekcji!
Zaburzona bariera hydrolipidowa skóry skutkuje jej suchością, szorstkością oraz zwiększoną podatnością na podrażnienie. Taka skóra może swędzieć i łatwo ulegać zaczerwienieniu. Staje się też bardziej podatna na rozwój infekcji bakteryjnych, wirusowych i grzybiczych. Co prowadzi do uszkodzenia bariery hydrolipidowej? Jak odbudować płaszcz ochronny naskórka?
Atopowe zapalenie skóry to choroba przewlekła i nawracająca. Choć głównie kojarzona jest z wiekiem dziecięcym, zdarza się, że po raz pierwszy występuje dopiero w wieku dorosłym. Jakie są objawy AZS u dorosłych? Jak wygląda leczenie tej choroby? Czy atopowe zapalenie skóry jest wyleczalne?
Wirus HIV nie przenosi się przez ślinę, pot, ani łzy. Najczęściej do zarażenia dochodzi przez kontakt z krwią, wydzielinami z narządów płciowych oraz w okresie okołoporodowym i podczas karmienia piersią. Czym objawia się HIV? Jakiego rodzaju zmiany skórne HIV może powodować? Dowiedz się też, dlaczego nie u każdej osoby zarażonej wirusem rozwija się AIDS i jakie ryzykowne zachowania zwiększają możliwość zachorowania.
W okresie letnim wiele osób marzy o nabyciu pięknej, złocistej opalenizny. Nierozważne kąpiele słoneczne mogą jednak skutkować podrażnieniem, poparzeniem skóry, a także przegrzaniem organizmu. Jak się bezpiecznie opalać na słońcu? Co jest potrzebne do opalania, aby nie powodowało ono uszkodzenia skóry? Poznaj zasady bezpiecznego opalania, dzięki którym uzyskasz efekt pięknej opalenizny, a jednocześnie zadbasz o zdrowie skóry.
Drgająca powieka często uznawana jest za objaw niedoboru magnezu. Czy rzeczywiście jest on przyczyną drgania powiek? Co stosować, aby drganie ustąpiło?
Wiele osób zmagających się z chorobą Hashimoto zastanawia się, jakie zmiany wprowadzić w diecie i co suplementować, aby utrzymać zdrową tarczycę. Jakie witaminy przy Hashimoto mają największe znaczenie? Czy dodatkowa suplementacja w chorobie Hashimoto jest potrzebna wszystkim pacjentom? Dowiedz się, na jakie składniki odżywcze warto wrócić uwagę i jak zadbać o spożywanie ich w odpowiednich ilościach.