Informacje podstawowe Aspirin, 500 mg tabletki, 10 szt.
Aspirin to lek wskazany do stosowania w bólach o małym i umiarkowanym nasileniu, w gorączce. Aktywny składnik Aspirin® hamuje produkcję substancji odpowiedzialnych za ból i stan zapalny. Dzięki temu Aspirin® skutecznie zwalcza nie tylko objawy, ale i źródła dolegliwości. Lek do stosowania nie tylko podczas przeziębienia lub gorączki. Aspirin® świetnie sobie radzi również z umiarkowanymi bólami dnia codziennego: bólem głowy, bólami mięśni, pleców i krzyża. Najbardziej znany lek na świecie – Aspirin® (kwas acetylosalicylowy) – jest również jednym z najlepiej przebadanych leków w historii.
Skład Aspirin, 500 mg tabletki, 10 szt.
Substancją czynną leku jest kwas acetylosalicylowy (Acidum acetylsalicylicum),
Jedna tabletka zawiera 500 mg kwasu acetylosalicylowego.
Substancje pomocnicze: celuloza, skrobia kukurydziana.
Działanie Aspirin, 500 mg tabletki, 10 szt.
Lek Aspirin ma działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe oraz przeciwzapalne.
Wskazania Aspirin, 500 mg tabletki, 10 szt.
Lek Aspirin wskazany jest do stosowania w:
bólach o małym lub umiarkowanym nasileniu,
gorączce.
Dawkowanie Aspirin, 500 mg tabletki, 10 szt.
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dorośli: Doustnie jednorazowo 1 do 2 tabletek. W razie konieczności, dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin. Nie należy przekraczać
maksymalnej dawki dobowej, która wynosi 8 tabletek.
Młodzież w wieku powyżej 12 lat: Produkt może być stosowany u młodzieży powyżej 12 r. życia wyłącznie na zlecenie lekarza. Doustnie jednorazowo 1 tabletkę. W razie konieczności dawka jednorazowa może być powtarzana co 4 do 8 godzin. Nie stosować więcej niż 3 tabletki na dobę.
Tabletki należy przyjmować doustnie, najlepiej po posiłkach, z dużą ilością płynu.
Leku nie należy stosować dłużej niż 3-5 dni bez konsultacji z lekarzem.
Przeciwwskazania Aspirin, 500 mg tabletki, 10 szt.
Kiedy nie stosować leku Aspirin:
jeśli pacjent ma uczulenie na substancję czynną
kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
jeśli u pacjenta występuje skaza krwotoczna,
jeśli u pacjenta występuje ostra choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy,
jeśli u pacjenta występuje ciężka niewydolność serca lub ciężka niewydolność wątroby lub ciężka niewydolność nerek,
jeśli kiedykolwiek występowały u pacjenta napady astmy oskrzelowej, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych,
jeśli pacjent stosuje jednocześnie lek metotreksat (stosowany m.in. w chorobach nowotworowych) w dawkach 15 mg na tydzień lub większych,
jeśli pacjentka jest w ostatnim trymestrze ciąży,
u dzieci poniżej 12 roku życia.
Informacje dodatkowe Aspirin, 500 mg tabletki, 10 szt.
Przechowywać w temperaturze poniżej 30oC.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Jeżeli wystąpi reakcja nadwrażliwości należy natychmiast zapewnić fachową opiekę medyczną.